Babel user information
cs-N Tento uživatel je rodilý mluvčí češtiny.
en-4 This user has near native speaker knowledge of English.
de-1 Dieser Benutzer beherrscht Deutsch auf grundlegendem Niveau.
sk-1 Tento užívateľ má základné znalosti slovenčiny.
la-1 Hic usor simplici lingua Latina conferre potest.
Users by language

Vítejte na mé profilové stránce.
Je možné, že jste zde z důvodu nelibosti nad změnou, kterou jsem provedl u některé položky. Vězte tedy:
Dlouhodobě se zabývám úklidem a typografickými úpravami taxonů na Wikidatech. To zahrnuje zejména opravy českých a slovenských názvů - na rozdíl od latiny čeština a slovenština píše rodové jméno druhů s malým písmenem na začátku. Pokud jste přidali český název Ťuhýka šedého a já vám ho zmenšil na ťuhýka, zkuste si uvědomit, že po lese nám také neběhají Medvědi a Lišky, ale medvědi a lišky. Komu toto tradiční a racionální vysvětlení nestačí a potřebuje jej doložit nějakým oficiálním zdrojem, nechť si přečte například toto.
Dalším častým nešvarem wikidatových botů je přidávání latinského názvu druhu do českého alias. Kolonka alias je určena pro alternativní název druhu v daném jazyce. To znamená, že například lelek lesní bude mít v kolonce alias uvedeno kozodoj nebo lelek kozodoj, nikoli Caprimulgus europaeus - to je totiž název latinský, který patří v kolonce Wikidat na řádek [la] jako latina. Kdekoli jinde se jedná o redundanci, která zbytečně zabírá kolonku a žere tak drahocenný datový prostor. Nenechte se přitom mýlit anglickými a německými názvy - ostatní národy neměly tolik štěstí (nebo rozumu) jako Češi, nevytvořily si vlastní binomický systém a používají názvosloví triviální, někdy značně tristní. Není divu, že britští a američtí vědci pak radši používají latinské názvy, a ochotně si je píší ke svým jazykům. My to, neskromně podotýkám, dělat nemusíme.
(Technická poznámka - pokud začnete do vyhledávacího okna psát latinský název druhu, který už má ve Wikidatech uveden svůj český ekvivalent, našeptávač vám českou alternativu napoví, i když ta latina nebude na řádku s češtinou, protože našeptávač funguje interlinguálně. Žádný strach!)

Pokud vás tento obšírný výklad neuspokojil a jste stále vzteklí, můžeme se o věci pobavit na mé diskusní stránce. Nejsem bot, opravy provádím manuálně a zaberou docela dost času. Ocením, když mou práci oceníte i vy a nebudete ji vandalsky revertovat.