Logo of Wikidata

Welcome to Wikidata, Marek Koudelka!

Wikidata is a free knowledge base that you can edit! It can be read and edited by humans and machines alike and you can go to any item page now and add to this ever-growing database!

Need some help getting started? Here are some pages you can familiarize yourself with:

  • Introduction – An introduction to the project.
  • Wikidata tours – Interactive tutorials to show you how Wikidata works.
  • Community portal – The portal for community members.
  • User options – including the 'Babel' extension, to set your language preferences.
  • Contents – The main help page for editing and using the site.
  • Project chat – Discussions about the project.
  • Tools – A collection of user-developed tools to allow for easier completion of some tasks.

Please remember to sign your messages on talk pages by typing four tildes (~~~~); this will automatically insert your username and the date.

If you have any questions, please ask me on my talk page. If you want to try out editing, you can use the sandbox to try. Once again, welcome, and I hope you quickly feel comfortable here, and become an active editor for Wikidata.

Best regards! --Bill william compton (talk) 18:12, 10 March 2013 (UTC)

Jen takEdit

Ahoj. (Tobě sem nikdo nepíše?) Jen tak jsem ti chtěl sdělit, že můj robot právě pracuje na těch slibovaných hudebních albech. Má toho před sebou ale ještě docela dost, tak to nějakou dobu potrvá. Jinak podle kategorizačního stromu hudebních alb je toho tam na vytahání docela dost, tak kdyby náhodou bylo nějaké konkrétní přání, rád provedu. ;) Matěj Suchánek (talk) 20:13, 18 November 2014 (UTC)

@Matěj Suchánek: Jak vidíš, asi nepíše ;-) Jinak jsem si všiml, protože mám nějaké stránky ve sledovaných, a mnohokrát děkuji za aktivitu. Dále by šlo tahat (přes kategorie) třeba ten jazyk, ale jelikož je to poměrně nový parametr (+ kategorie), tak to na Wikipedii není příliš doplněné. Nevím, jak je co doplněno z jiných jazykových verzí, ale šlo by tahat třeba ještě Hudební alba podle interpretů, Alba podle vydavatelství a Alba podle producentů, u dalších bych byl asi opatrný. --Marek Koudelka (talk) 20:51, 18 November 2014 (UTC)

BontonEdit

Ahoj Marku, IMHO Martin Kratochvíl nezakládal v roce 1989 Bonton s Michaelem Kocábem, ale se Zdeňkem Kozákem. Chtěl jsem to změnit, ale zatím nevím jak na to. Reference měla být Commercial register at justice.cz, identification number (IČ) 00469491, registered name "BONTON, spotřební družstvo" Naopak se mi podařilo změnit Czech Republic na Czechoslovakia, až následně mě napadlo, že možná nebyla míněna země v době založení. Klidně mojí editaci zrevertuj. Budu si muset nejdřív přečíst pravidla... Hezký den, JanSuchy (talk) 19:52, 7 March 2015 (UTC)

@JanSuchy: Ahoj, já nevím, prostě jsem to přebral z úvodu článku na české Wikipedie a předpokládal, že je to dobře… Není. Pokud vím, tak on tam ale Kocáb také nějak působil, ne? Možná nebyl zakladatel, vážně nevím.
Pokud Kozák nemá stránku na Wikidatech, dát jej tam nemůžeš (ale není problém vytvořit i bez toho, aniž by byl na Wikipedii). Kocába odstraníš jednoduše kliknutím na edit a následně remove.
Změna země původu je v pořádku, díky za úpravu, hromadně jsem vkládal Českou republiku a nejak jsem se překoukl a dal ji i sem. S pozdravem Marek Koudelka (talk) 20:07, 7 March 2015 (UTC)
Díky za bleskurychlou odpověď, Michael Kocáb byl možná spoluzakladatelem akciovky založené 28. května 1990 (IČ 00472549). JanSuchy (talk) 20:38, 7 March 2015 (UTC)

SyzranEdit

Správně česky je to Syzraň, na konci je v ruštině ь. Přidávat špatný štítek mi nepřijde dobrý nápad. Pokud se nechceš učit nic o přepisech z ruštiny (z běloruštiny, arabštiny, čínštiny, …) tak místo přebírání nějakých cizojazyčných přepisů klidně napiš mně. Buď budu vědět, nebo jsem ochoten věnovat čas na oslovení znalců z České Wikipedie.

Jinak dík za pilné štítkování! --Tchoř (talk) 06:53, 4 September 2015 (UTC)

Kdysi jsem se doplňování štítků věnoval mnohem víc, ale nejde to dělat pořád. Kdyby každý při založení článku doplnil alespoň chybějící štítky v infoboxu, bylo by to skvělé. Ale neděje se tak… K věci: Díky za úpravu, většinou se snažím doplňovat jen jasné věci (původně psané latinkou). Pokud občas udělám něco jako teď, vyberu ten nejpoužívanější (když nezjistím správný). Chápu, že se ti to nelíbí, ale dle mého je to lepší než nic. Ale jak říkám, většinou přidávám jen štítky, u kterých není jiná možnost. --Marek Koudelka (talk) 11:12, 4 September 2015 (UTC)
Nemyslím si, že je to lepší než nic. Lepší je žádný štítek než špatný štítek. Český štítek má být českým štítkem ne třeba anglickým. Klidně mi napiš, nevíš-li si s nějakým ruským jménem rady. Napsat do wikidat, že Павел Яковлевич Башуцкий se česky nazývá Paul Bashutsky, když je to normálně Pavel Jakovlevič Bašuckij, to mi přijde opravdu síla. Zvlášt ta změna z Pavla na Paula. --Tchoř (talk) 19:20, 8 April 2017 (UTC)
A to jsem si ještě předtím nevšiml, že ty ten anglický přepis vnucuješ i do slovenštiny a němčiny! Jak slovenština, tak němčina mají vlastní pravidla pro přepis ruštiny. To tedy opravit neumím. --Tchoř (talk) 19:23, 8 April 2017 (UTC)

about Q215533 death....Edit

Hello,

I saw that you removed death date on this item. The info came from arwiki. If you read this language, can you please check that I made no mistake while cleaning up the info on arwiki ? Thanks for checking :) --Hsarrazin (talk) 11:16, 5 June 2017 (UTC)

Hi. I don't speak Arabic so I cannot check it. Rigobert Song is a famous footballer and if he died, there must be hundreds of articles about it. I didn't find anything. He suffered cerebral aneurysm in 2016 but he didn't die. When adding P570, please check Google first especially when the person is as famous as this footballer. --Marek Koudelka (talk) 11:26, 5 June 2017 (UTC)

Translation requestEdit

Hello.

Can you create the article en:Climate of Azerbaijan in Czech, just like the article cs:Podnebí USA which you uploaded?

Yours sincerely, Noraton (talk) 13:26, 20 March 2019 (UTC)

Propojení wikidatEdit

Zdravímǃ Můžete propojit data Q58016827‎ a Q30066837? Jedná se o stejnou dřevěnou stavbu. --Ikcur (talk) 12:52, 24 March 2020 (UTC)

  Vyřízeno Provedl jsem. --Matěj Suchánek (talk) 14:50, 24 March 2020 (UTC)