Википодатоци:Автопатролери

This page is a translated version of the page Wikidata:Autopatrolled users and the translation is 67% complete.
Outdated translations are marked like this.
Other languages:
Afrikaans • ‎Bahasa Melayu • ‎Canadian English • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Latina • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Scots • ‎bosanski • ‎dansk • ‎dolnoserbski • ‎español • ‎français • ‎galego • ‎hornjoserbsce • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎latviešu • ‎norsk bokmål • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎português do Brasil • ‎suomi • ‎svenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎беларуская (тарашкевіца)‎ • ‎македонски • ‎русский • ‎српски / srpski • ‎татарча/tatarça • ‎українська • ‎қазақша • ‎עברית • ‎العربية • ‎فارسی • ‎پښتو • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ગુજરાતી • ‎தமிழ் • ‎മലയാളം • ‎ไทย • ‎ქართული • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Автопатролери се корисници што имаат овластување да вршат уредувања на Википодатоците без да бидат проверуванни од колегите. Оваа дозвола автоматски ги штиклира нивните поправки како „испатролирани“. Ваквата ознака администраторите им ја доделуваат на оние што се докажале со своите придонеси на Википодатоци.

Автопатролерите исто така имаат можност да означуваат уредувања на други корисници (кои самите не се администратори или автопатролери) како „испатролирани“.

Adding this right gives a user the same rights as if they were autoconfirmed, so granting them both flags is not necessary.

Поврзано