Open main menu

Википодатоци:Барања за дозволи

This page is a translated version of the page Wikidata:Requests for permissions and the translation is 100% complete.

Барања за дозволи
Страницава дава преглед на поснесувањето на барања за дозволи како и барања за одземање на постоечките дозволи
Other languages:
Acèh • ‎Bahasa Indonesia • ‎Bahasa Melayu • ‎British English • ‎Cymraeg • ‎Deutsch • ‎English • ‎Esperanto • ‎Frysk • ‎Ilokano • ‎Lëtzebuergesch • ‎Nederlands • ‎Ripoarisch • ‎Scots • ‎Tiếng Việt • ‎Türkçe • ‎Zazaki • ‎azərbaycanca • ‎català • ‎dansk • ‎español • ‎français • ‎hrvatski • ‎italiano • ‎latviešu • ‎magyar • ‎occitan • ‎polski • ‎português • ‎suomi • ‎svenska • ‎íslenska • ‎čeština • ‎Ελληνικά • ‎македонски • ‎русский • ‎српски / srpski • ‎українська • ‎עברית • ‎اردو • ‎العربية • ‎فارسی • ‎پښتو • ‎हिन्दी • ‎বাংলা • ‎ગુજરાતી • ‎ไทย • ‎ქართული • ‎中文 • ‎日本語 • ‎한국어

Селска
чешма

Лексикографски
податоци

Администрторска
чешма

Развојна
екипа

Преведувачки
разглас

Побарај
барање

Барања
за бришење

Барања за
коментирање

Барања
од ботови

Барања за
дозволи

Предлагање
својства

Својства
за бришење

Соработки
и увози

Спротиставености
во меѓувики

Бирократска
чешма

Следниве права (освен масовното уредување) ги доделува администратор доколку смета дека се исполнети потребните услови.

Правото на масовно уредување пак, го доделуваат бирократите; администраторите треба да си го доделат самите.

потврден корисник
(правила; архиви)
отповикувач
(правила; архиви)
создавач на својства
(правила; архиви)
исклучок од IP-блокирање
(напатствие; архиви)
псевдобот
(правила)

Прикажи како една страница

Следниве права (освен „преводен администратор“) се добиваат по расправа во заедницата или со гласање. Највеќето може да ги додели само бирократ, а правото на поверка на корисници и скривање може го даваат само надзорници.

Статусот на преводен администратор го доделуваат бирократи кои сметаат дека се задоволени потребните услови; администраторите треба самите да си го доделат тој статус.

администратор
(правила; архиви)
бот
(правило; архиви)
преводен администратор
(правила; архиви)
бирократ
(правила; архиви)
проверувач на корисници
(правила; архиви)
притајувач
(правила; архиви)
администратор на посредникот
(правила; архив)
Барања за одземање