Довідка:Опис/загальні принципи

This page is a translated version of the page Help:Description/general principles and the translation is 100% complete.

Тут викладено незалежні від мови загальні принципи для описів у Вікіданих.

Уникайте інформації, яка може змінитися

Такі слова та фрази, як «поточний», «діючий», «очікуваний» або «наступного року», з часом доведеться змінити. Наприклад, якщо ви описуєте Тацумі Кімісіма, буде краще використати «п'ятий президент Nintendo», ніж «поточний президент Nintendo». Хоча обидва описи правильні, останній зміниться, коли пан Кімісіма піде на пенсію, тоді як перший не зміниться. Доцільним було б використання лише «президент Nintendo», оскільки це надало б достатньо інформації для успішного усунення неоднозначності, якщо, наприклад, було би багато відомих осіб на ім'я Тацумі Кімісіма.

Для спортсменів нерозумно вказувати поточну команду гравця, оскільки вона також може змінитися. Якби ви описували Данієла Алвеса, було б краще використати «футболіст з Бразилії», ніж «футболіст ФК «Барселона», оскільки клуб Данієла Алвеса може змінитися.

Уникайте невиважених, упереджених або рекламних формулювань

Нейтральність є основною цінністю Вікіданих, Вікіпедії та інших проєктів Вікімедіа. Намагайтеся зберігати нейтральність описів, уникаючи упереджених термінів. Крім того, уникайте термінології, яка може бути витлумачена як рекламна. «Американський романіст» є нейтральним описом, тоді як «найкращий романіст Америки» є водночас упередженим і рекламним.

Уникайте спірних заяв

Описи мають відображати інформацію водночас точно і нейтрально. При можливості вам не слід включати суперечливі твердження в описи. Наприклад, Острови Сенкаку краще описати як «група островів у Східній Азії», ніж як «група японських островів» або «група китайських островів». Пам'ятайте, що на сторінці буде набагато більше інформації про елемент, ніж просто опис.

Дотримуйтеся угод щодо простору назв у Вікіданих

Вікідані містять елементи для кількох типів сторінок сайту Вікімедіа, які знаходяться за межами основного простору імен сайту (наприклад, сторінки Вікіпедії, які не є статтями). До них входять шаблони, сторінки категорій, сторінки довідки та спеціальні сторінки. Якщо елемент призначений лише для використання на сайті Вікімедіа, він має згадувати цей сайт в описі. Це дозволяє читачам з першого погляду зрозуміти, що вони мають справу не зі звичайним вмістом.

Приклади:

Мітка: Top Gear
Опис: сторінка значень у проєкті Вікімедіа
Цей елемент є сторінкою значень у проєкті Вікімедіа для речей, які називаються Top Gear.

Мітка: Портал:Історія
Опис: Портал у проєкті Вікімедіа, що демонструє вміст, пов'язаний з історією
Хоча включення «Портал:» у назву дає зрозуміти людям, які знайомі з Вікіпедією, що це портал проєкту Вікімедіа, не кожен, хто користується Вікіданими, знатиме, що це означає, тому вказівка, що це портал проєкту Вікімедіа, все одно є гарна ідея.

Описи не є визначеннями

Концепція, яку представляє елемент, визначається твердженнями, а не описом. Якщо вам потрібно відрізнити один предмет від іншого, додайте правильні твердження з джерелами, перш ніж додавати спеціальний опис. Крім того, під час пошуку предметів не покладайтеся на правильність опису, перевіряйте твердження, щоб переконатися, що ви знайшли правильний елемент.