Logo of Wikidata

Welcome to Wikidata, Kozuch!

Wikidata is a free knowledge base that you can edit! It can be read and edited by humans and machines alike and you can go to any item page now and add to this ever-growing database!

Need some help getting started? Here are some pages you can familiarize yourself with:

  • Introduction – An introduction to the project.
  • Wikidata tours – Interactive tutorials to show you how Wikidata works.
  • Community portal – The portal for community members.
  • User options – including the 'Babel' extension, to set your language preferences.
  • Contents – The main help page for editing and using the site.
  • Project chat – Discussions about the project.
  • Tools – A collection of user-developed tools to allow for easier completion of some tasks.

Please remember to sign your messages on talk pages by typing four tildes (~~~~); this will automatically insert your username and the date.

If you have any questions, please ask me on my talk page. If you want to try out editing, you can use the sandbox to try. Once again, welcome, and I hope you quickly feel comfortable here, and become an active editor for Wikidata.

Best regards!

Cirt (talk) 15:31, 26 February 2013 (UTC)

P402 pro chráněná územíEdit

Ahoj, pokud si schopen dodat (resp. z OSM vytáhnout) tabulku (json, csv, xls, cokoliv), kde bude bude na jednom řádku číslo OSM relace a číslo wikidatí položky (případně i další praktické věci, třeba area:ha), tak to rádi do wikidat nasypeme (já, příp. @Frettie, Vojtěch Dostál:). Případně to můžeš zkusit sám, Help:QuickStatements umí v náležitém formátu CSV schrounpout.--Jklamo (talk) 14:28, 23 May 2019 (UTC)

Ahoj, díky za info. Zjistil jsem, WIWOSM umí linkovat na OSM relaci (tedy ve svoji mapě) i když položka Wikidat neobsahuje OSM relaci. Je to ale spíš nouzové řešení, instalovat to plošně znamená riziko, že WIWOSM nic neukáže z důvodu absence "wikipedia" nebo "wikidata" tagu na OSM relaci. Nemám moc času, ale myslel jsem, že už existuje bot, který udržuje spojení mezi OSM (tagy wikipedia a wikidata) a wikidaty. Snad existuje, ale nevím o něm. Zkusím se příležitostně někde zeptat.--Kozuch (talk) 18:46, 23 May 2019 (UTC)
Ahoj, nejsem si jist, zda něco takovýho existuje. Kluci z OSM dobře ví, že položky / relace na OSM se mění. Ale kamarádíme s OSM a něco snad domyslíme. Máme v plánu spojení s FODY, následně pak jsou v plánu rozcestníky turistických tras a podobně. Ale je to na dýl. --Frettie (talk) 21:08, 23 May 2019 (UTC)
Důležité relace jsou většinou hodně stabilní. Popírají to myslím jen protezovatele API query a nenechají si to vymluvit. Je to z většiny nesmysl. :) --Kozuch (talk) 22:37, 23 May 2019 (UTC)