Logo of Wikidata

Welcome to Wikidata, Venzz!

Wikidata is a free knowledge base that you can edit! It can be read and edited by humans and machines alike and you can go to any item page now and add to this ever-growing database!

Need some help getting started? Here are some pages you can familiarize yourself with:

  • Introduction – An introduction to the project.
  • Wikidata tours – Interactive tutorials to show you how Wikidata works.
  • Community portal – The portal for community members.
  • User options – including the 'Babel' extension, to set your language preferences.
  • Contents – The main help page for editing and using the site.
  • Project chat – Discussions about the project.
  • Tools – A collection of user-developed tools to allow for easier completion of some tasks.

Please remember to sign your messages on talk pages by typing four tildes (~~~~); this will automatically insert your username and the date.

If you have any questions, please ask me on my talk page. If you want to try out editing, you can use the sandbox to try. Once again, welcome, and I hope you quickly feel comfortable here, and become an active editor for Wikidata.

Best regards! --Epìdosis 10:46, 17 November 2018 (UTC)

Республіка Обох НаційEdit

Вітаю! Бачу, вам не сподобалася точніша назва цієї держави - Республіка Обох Націй (чи Республіка Обидвох Націй). Маєте право. Але. Також бачу, що ви не розумієте, що польське "naród" означає "нація". Тому ваша правка не є доречною. Поширення цієї кумедної назви - Річ Посполита - не є конструктивним. --Бучач-Львів (talk) 07:51, 13 March 2020 (UTC)

Задля унинкнення ВП:ВР я поки що тільки першими альтернативними назвами поставлю Республіка Обох Націй і Республіка Обидвох Націй. Інші альтернативні назви - явно меновартісні, ніж вказані мною. --Бучач-Львів (talk) 07:54, 13 March 2020 (UTC)

Бачу, за дивним збігом обставин, система надалі залишає навіть як альтернативну застарілу назву. Чи не допоможете навести лад? Дякую. --Бучач-Львів (talk) 08:05, 13 March 2020 (UTC)

@Бучач-Львів: Республіка Обох Націй не є загальновживаним терміном. Історично сталося, що ця держава українською називається Річ Посполита. Це обговорювали у Вікіпедії. Тому вона не може бути основною назвою терміну. Однак як альтернативна її можливо вказувати. --Venzz (talk) 08:40, 13 March 2020 (UTC)

Знаєте, мало що обговорювали на укрвікі... Не раз брав участь у таких "обговореннях", де навіть люди з іноземними освітами опускалися до нахабного нехтування джерелами та маніпуляціями. Тому. 1) Так, поширеніша в джерелах помилкова назва Річ Посполита (знаєте, від чого йде? Даруйте, припускаю, що ні. Тому пояснюю. Від такої собі транслітерації польського Rzeczpospolita, що своєю чергою є польським перекладом латинського... Res publica. Думаю, тепер вам ясна кумедність ситуації). Але чи варто її дальше поширювати? 2) Будь ласка, прочитайте статтю на полвікі - вона куди фаховіша. Чи прочитайте назву англійською... 3) Оскільки не знаю всіх тонкощів Вікіданих, тому не можу навіть поставити першими альтернативними назвами правильніші. 4) Пропоную зробити гібридну назву - Республіка Обох Націй (Річ Посполита). --Бучач-Львів (talk) 08:51, 13 March 2020 (UTC)

@Бучач-Львів: Не вирішуйте за незнайомих людей, що вони знають, а що ні. Особливо якщо кажете про якісь прописні істини. Ви ж далеко не новачок і повинні розуміти, що основна назва повинна бути найпоширенішою, а не правильною. Ніхто ж Вавилон на Бабілі не змінює. Спочатку потрібно щоб у сучасній мові термін Республіка Обох Націй витіснив Річ Посполиті, а вже потім змінювати назву тут. Гібридна назва не підійде, бо основна назва використовується у вікіпедійних шаблонах і тому вона повинна бути лаконічною і простою, бажано без уточнень у дужках. Щодо альтернативних назв спробу подивитись. --Venzz (talk) 12:39, 13 March 2020 (UTC)
Чи не були б ви такі ласкаві не розмовляти наказовим тоном, враховуючи всі обставини, очевидно, в т. ч. й досвід у вікі, в т. ч. й вікові? Очевидно, це, певне, буде однією з головних причин того, що, певне, наші з вами спроби порозумітися завершилися... Зокрема, тим, що не бачу від вас такту та бажання зрозуміти суть речей (це підтверджує початок сказаної вами вище фрази). Також - кажуть, якщо щось трапилося - шукай те, хто цьому сприяв... --Бучач-Львів (talk) 14:41, 13 March 2020 (UTC)
@Бучач-Львів: Ви ж самі описували інформацію зі шкільного підручника, наче доносите якусь невідому істину. І припускали, що я не можу знати таку еліментарну річ. А ось наказового тону у мене немає, я просто пояснював як все це працює і нічого я не наказував. --Venzz (talk) 17:30, 13 March 2020 (UTC)
Ви, бачу, взагалі не аналізуєте власних же фраз. Що ж, будь ласка, прочитайте про те, як виглядають фрази, сказані наказовим тоном, як - тоном прохання, як - тоном розповідним тощо:) Якщо ви не розумієте, по вашому, еліментарних речей, то навіщо втручаєтеся в те, чого не розумієте? PS. Вікі - це засіб для поширення знань тощо, а не помилок чи похибок. Правда, укрвікі і пов'язане з нею - це нерідко власне друге... --Бучач-Львів (talk) 17:37, 13 March 2020 (UTC)
@Бучач-Львів: Я Вам вже все сказав. Я нічого не можу зробити, якщо співрозмовник не хоче чути моїх аргументів і звинувачує мене у тому чого не було. --Venzz (talk) 17:46, 13 March 2020 (UTC)
Власне, можу те саме сказати на вашу адресу. --Бучач-Львів (talk) 10:02, 18 June 2020 (UTC)
@Бучач-Львів: Схаменіться пане, це чверть року тому було. --Venzz (talk) 10:40, 18 June 2020 (UTC)
Venzz. Схаменутися, очевидно, варто вам (звичайно, прикро, що доводиться вам таке писати, але ви самі винні), бо ви перейшли межу... Все таки, будь ласка, не переступайте її надалі, воно того не варте. Поляки вкладають у термін Rzeczpospolita значення "Республіка". Ви ж це, очевидно, мали б розуміти. З надією на спокійне вирішення суперечки і без переходу на особистості. Бувайте здорові й успіхів вам у добрих справах. --Бучач-Львів (talk) 04:41, 11 July 2020 (UTC)