Вікідані:Псевдоботи (флудери)

This page is a translated version of the page Wikidata:Flooders and the translation is 100% complete.

Коли використовувати прапор флудера

Користувачі мають використовувати прапорець флудера, щоб уникати відсовування інших редагувань і дій у стрічці нових редагувань (RC), під час внесення повторюваних змін. Такі дії однозначно не мають бути спірними, оскільки використання прапорця флудера зменшує кількість їх можливих переглядів. Прикладами прийнятного використання може бути вилучення багатьох сторінок згідно з правилами і настановами Вікіданих, відкочування великої кількості неконструктивних редагувань або блокування багатьох відкритих проксі. Неприйнятним використанням буде спроба обійти розгляд за правилами якоїсь спірної дії, незалежно від того, чи це завдання адміністратора, чи ні.

Користувачі також можуть скористатись прапорцем флудера, здійснюючи журнальні дії щодо великої кількості образливих чи наклепницьких імен користувачів (тобто перейменовування облікових записів бюрократами, локальні блокування адміністраторами і т. п.).

Додавання і знімання прапорця флудера

Прапорець флудера надається і забирається з допомогою сторінки Special:UserRights. Адміністратори можуть самі надати прапорець своєму обліковому запису; інші користувачі можуть подати запит на нього бюрократам на сторінці запитів до бюрократів.

Кожен користувач, якому надали прапорець флудера, може зняти його із себе після виконання повторюваного завдання. У деяких випадках, бюрократ може зняти прапорець флудера, щоб редагування адміністратора зумисне з'явились у RC. Це має бути зроблено, якщо адміністратор забув його зняти або коли зміни мають за замовчуванням відображатись у RC.

Простір для зловживань?

Одна з проблем щодо такого прапорця полягає у просторі для зловживань флудерами; якщо флудер робить спірні редагування чи дії, він чи вона зможе поставити прапорець флудера, щоб їх не можна було побачити і спостерігати у Нових редагуваннях, що є першим джерелом, у якому відображаються і спостерігаються нові редагування.

Надання прапорця флудера записується у журнал і відображається у нових редагуваннях. До користувачів, що зловживають правом флудера, мають бути застосовані санкції.

Прапор флудера чи прапор бота?

Цей прапор було навмисно створено для заміни запитів на отримання тимчасового прапорця бота від бюрократів. Користувачі, які в іншому випадку запитають тимчасовий прапор бота, можуть просто надати собі прапор флудера або запитати його у бюрократів.

Випадки, коли потрібне надання постійного прапора бота, залишаються колишніми — користувачу треба створити додатковий обліковий запис і запитати прапор бота, як звично. Лише тимчасові прапори бота заміняються цим прапором.

Див. також