Open main menu

User talk:JAn Dudík

P629 import z cswsEdit

Ahoj, koukám ten import P629 se moc nedaří, je tam dost velká chybovost. Mj. to často importuje autora - viz třeba tady nebo tady, obecný termín - viz třeba tady nebo tady, a boti pak ty chyby šíří dál. Podobně části by části by měli být propojen přes P361 či P1433, nikoliv přes P629. Doporučuji vylepšit algoritmus nebo velmí rychlou a důkladnou následnou kontrolu.--Jklamo (talk) 19:07, 13 May 2019 (UTC)

Jo, chystám se to projít, hokej je už ve vstupních datech :-( JAn Dudík (talk) 19:56, 13 May 2019 (UTC)

OSM relation ID (P402) pro chráněná územíEdit

Ahoj, koukám, že máš bota, který přidával OSM relation ID (P402) například do železničních tratí (asi import z cs wiki). Rád bych nějak naimportoval P402 pro všemožná chráněná území (NP, CHKO, NPR, NPP atd. - hlavně na území ČR, ale není podmínkou). Problém ale je, ty čísla relací asi nejsou nikde na cs wiki (ani jiné wiki) a bylo by potřeba je vytáhnout nějak přímo z OSM databáze. U těch relací je většinou propojení na wikipedi přes tag wikipedia nebo wikidata, takže tam je asi potřeba začít. Byl bys schopen takový import provést nebo aspoň poradit, kdo případně by mohl pomoci? Jako příklad položky můžeš vzít Relace: NPR Adršpašsko-teplické skály (2075806) Díky. --Kozuch (talk) 18:47, 18 May 2019 (UTC)

PS. Kdysi jsem importoval do OSM z EEA všechna dostupná ch. území pro ČR - jsou dostupná přes tuto master relaci, pokud bys je potřeboval vypsat. Většina se chytila a jsou do nich doplněné linky na wikipedii a wikdata. --Kozuch (talk) 18:52, 18 May 2019 (UTC)
@Kozuch: Můj robot importuje pouze data z Wikipedie, pokud je tam v nějakém článku použita OSM relace. Pokud vím, na propojování WD a OSM nějak pracuje Yurik. Případně se zkus zeptat @Frettie, YjM:. JAn Dudík (talk) 12:09, 23 May 2019 (UTC)

Translation requestEdit

Hello.

Can you translate and upload en:Baku State University and en:Road signs in Azerbaijan in Spanish Wikipedia?

Yours sincerely, Matricatria (talk) 23:21, 3 June 2019 (UTC)

@Matricatria: Sorry, But I don'T speak Spanish. JAn Dudík (talk) 11:43, 4 June 2019 (UTC)
Sorry! I meant Czech, but accidentally wrote Spanish. Would you like to translate them into Czech? Matricatria (talk) 15:12, 5 June 2019 (UTC)
@Matricatria: I can transalte Article about traffic signs, I work as traffic engineer. Article about university is too long, I am very busy now. JAn Dudík (talk) 09:06, 6 June 2019 (UTC)
I understand. I withdraw my request for Baku State University. Matricatria (talk) 14:15, 7 June 2019 (UTC)

Položky z každé kategorie?Edit

JAnDbot právě vygeneroval spousty wikidatových položek k osamoceným kategoriím z české Wikiverzity (možná to byla nějaká větší akce, to nevím, jen na té Wikiverzitě to právě vidím). Tím vzniklo velmi mnoho položek, které z principu nikdy nebudou mít žádnou odpovídající stránku na žádném jiném projektu. Například cs:v:Kategorie:Programování pro hračičky/2017h je archivovaný běh jednoho kurzu, který probíhal právě na české Wikiverzitě a nikde jinde, a který už nikdy jinde proběhnout nemůže, protože jeho ročník už patří minulosti. Není to nějaká přehlédnutím vzniklá chyba, že JAnDbot tyto položky vytváří? Anebo je to opravdu úmyslně? --Mmh (talk) 14:00, 4 June 2019 (UTC)

@Mmh: Opět se zde naráží na problém, jak poznat, které kategorie importovat a které ne. Kategorie typu Průmysl, SSH, Taneční mistři, Zeměpis - lze propojit s obdobnými kategoriemi na ostatních projektech. Naopak tebou uváděná opravdu nemá moc smysl importovat. Pak jsou jen dvě možnosti - buď se to založí ručně (což zřejmě nikdo nedělá), nebo se během importu vytvoří i zbytečnosti. Ještě můžu zkusit pro příště odfiltrovat podkategorie (s lomítkem). Takovýto velký import napříč projekty nedělám moc často. JAn Dudík (talk) 15:41, 4 June 2019 (UTC)
Já se právě ve Wikidatech moc nevyznám, takže nedokážu posoudit, nakolik jsou tyhle zbytečnosti problém. Proto jsem na to prostě upozornil. Je pravda, že lomítko by bylo dobrým rozlišovacím znamením, i když asi také ne stoprocentním. Samozřejmě bych to mohl označit ručně šablonou k výmazu. Já jsem sice výše psal "velmi mnoho", ale jak koukám, jsou to řádově jen jednotky až desítky kategorií, kterých se to týká. --Mmh (talk) 16:01, 4 June 2019 (UTC)

AutbahnEdit

Hello! May you prevent your bot to add this sitelink? The commons category is not about the Kraftwerks album. --Horcrux (talk) 08:35, 13 June 2019 (UTC)

Just saw the problem was on cs.wiki, sorry for bothering. --Horcrux (talk) 08:37, 13 June 2019 (UTC)
Return to the user page of "JAn Dudík".