Archive 1 | Archive 2


Wikidata weekly summary #517Edit

Wikidata weekly summary #518Edit

Wikidata weekly summary #519Edit

Souřadnice ulic na SlovenskuEdit

Ahoj JAne, koukal jsem, že ulice na Slovensku většinou nemají souřadnice, nicméně na skwiki jsou. Dokázal bys je sem importovat? (Pokud by se ti chtělo, tak by se hodily i české labely, no a pak stránky na WD asi nejsou propojeny s kategoriemi na Commons.) Pokud na to nemáš kapacitu/sílu/chuť…, určitě napiš. (Jinak hlásím, že nějaké fotky už jsou na Commons.) ;-) — Draceane talkcontrib. 18:29, 15 May 2022 (UTC)

@Draceane: Ahoj, naimportoval jsem souřadnice, štítky (shodné se slovenskými), umístění a přidal P31 u ulic, potoků a nějakých dalších.
Commons můžu zkusit, ale tam to bude trochu složitější - slováci používají jinou syntaxi, problém není s importem, ale s tím, že skript, který používám na cs kontroluje, zda kategorie existuje. Zkusím to tedy jen na slovenské reálie, aby se opětovně nenaimportovaly nesmysly k některým položkám. JAn Dudík (talk) 06:32, 18 May 2022 (UTC)
Díky, je to super. To Commons bude fajn, ale chápu, že už to bude komplikované. (Ale minimálně v BA ty kategorie skoro všechny existují, jen nepropojené. Škoda, že to někdo nepropojil rovnou při vytváření článku/focení.) Ještě jsem si všiml chyby v importu (např. zde: Q12770039, tagy small) — Draceane talkcontrib. 09:28, 18 May 2022 (UTC)
Bot importuje kompletní obsah parametru, a pokud v něm jsou nějaké nepatřičnosti, bohužel naimportuje i ty. Vidím to spíš na začištění přes nějaké další nástroje jako Quickstatements. JAn Dudík (talk) 10:48, 18 May 2022 (UTC)

Wikidata weekly summary #520Edit

Souřadnice firemEdit

Zdravím, v souvislosti s Vaším importem dovolil bych si upozornit, že podle datového modelu položek firem se případné souřadnice sídla zaznamenávají jako vymezení headquarters location (P159), nikoliv jako samostatný výrok. Fungoval tu i bot, který to automaticky přesouval, ale netuším, jestli je ještě provozován.--Jklamo (talk) 08:25, 17 May 2022 (UTC)

@Jklamo: Vím o tom, ale pywikibot to zřejmě neumí importovat jako vymezení. Každopádně tyto souřadnice importuje pouze v případě, že nejsou uvedeny jako vymezení - duplicity nehrozí a je lepší mít souřadnice aspoň takto než žádné. JAn Dudík (talk) 08:49, 17 May 2022 (UTC)

Wikidata weekly summary #521Edit