Help:Багатомовність

This page is a translated version of the page Help:Multilingual and the translation is 91% complete.
Outdated translations are marked like this.

Вікідані - це міжнародний, а отже багатомовний проект. Хоча англійська мова є мовою інтерфейсу за замовчуванням, проект призначений для використання і є корисним для користувачів усіх мов, які підтримують інтернаціоналізацію MediaWiki.

Загальні принципи

Програмне забезпечення Wikidata повністю локалізоване, як і всі проекти Вікімедіа. Користувачі можуть встановити бажану мову через меню Preferences або Універсальний перемикач мови натиснувши на таку піктограму у верхній частині будь-якої сторінки: ULS.

Політика та рекомендації спочатку слід писати англійською мовою, а потім перекладати на інші мови. Англійська версія політики чи рекомендацій - це авторитетна версія, на якій мають базуватися інші мовні версії. Переклади можна робити за допомогою Перекладацьке розширення. Також доступна Документація для перекладацького розширення . Якщо у вас є запитання чи запити Ви можете залишити повідомлення за адресою Wikidata:Translators' noticeboard .

Вміст сайту

 
Універсальний перемикач мов   English

Інформаційне наповнення Вікіданих складається з елементів та властивостей, які, за необхідності, є багатомовними.

Елементи і властивості

Для предметів та властивостей мітки, описи та псевдоніми є багатомовними, тобто вони можуть відображатися користувачам та вводитись користувачами будь-якою мовою, що підтримується програмним забезпеченням.

За замовчуванням користувачі будуть переглядати, додавати та редагувати мітки, описи та псевдоніми вибраною мовою. При створення нових елементів переважною мовою також буде мова за замовчуванням.

 
Список міток (label)

Мітки, псевдоніми та описи на кількома мовами можуть бути легко додані до елементів та властивостей одним з двох способів:

  1. За допомогою шаблону #babel. Після встановлення мовних знань за допомогою шаблону #babel (див Help:Navigating Wikidata/User Options для отримання інформації про те, як це зробити), мітки, псевдоніми та описи для ваших мов тепер відображатимуться у розділі "In more languages" на сторінці елементу чи властивості. Ви можете редагувати все або що-небудь, натиснувши на посилання [edit].
  2. Активуючи гаджет labelLister у меню Налаштування (див. Help:Navigating Wikidata/User Options, щоб отримати додаткову інформацію про активацію гаджетів). Щоб використовувати гаджет "Список міток" для елемента, натисніть на вкладку "Список міток" у верхньому правому кутку сторінки елементу (між "Read" та "View history"). Вибравши його, ви побачите спливаюче вікно зі списком усіх міток, описів та псевдонімів, доступних за мовним кодом. Натисніть кнопку [edit] у спливаючому вікні, щоб оновити мітки, описи та псевдоніми для різних мов.

Також можна побачити як елемент виглядає певною мовою, наприклад, https://www.wikidata.org/wiki/Q10987?uselang=sv.

Твердження

Твердження (включаючи посилання та кваліфікатори) значення та властивості, як правило, не потребують перекладу.

Коли елементи та властивості додаються до тверджень, вони автоматично з’являтимуться в підказці сутності під відповідними перекладеними мітками для будь-якої мови, встановленої для сторінки. Додаючи властивість або значення до тверджень, можливо, вам доведеться ввести унікальний ідентифікатор (Q### або P###) елемента чи властивості, якщо його мітка ще не перекладена мовою сторінки.

При додаванні в якості значень файлів Wikimedia Commons, назва файлу буде відповідати тому, що слідує за "File:", незалежно від мови введення.
Наприклад, для твердження image (P18) → The_Earth_seen_from_Apollo_17.jpg The_Earth_seen_from_Apollo_17.jpg завжди появлятиметься і відображатиметься як файл, навіть під час редагування французькою або польською мовами.

Значення, що є рядками, такі як зовнішні стандарти, ідентифікатори бази даних або коди, наприклад ISBNs, номери патентів та кольори web та шістнадцяткові триплети - також є незалежними від мови.

Посилання на сайти

 
Основна мова спочатку

Посилання на сайт (посилання на Вікіпедію та інші сторінки Вікімедіа) не є багатомовними - вони відображаються та вводяться як на зв’язаному сайті.

Гаджет "Спочатку основною мовою" виділяє посилання на сайт у мові, встановленій для сторінки, та сортує їх, щоб вони з'являлися у верхній частині списку. Цей гаджет потрібно активувати у Preferences menu. Для підтримки додатковими мовами виберіть вкладку "Editing" в меню "Налаштування" та додайте "Assistant languages:" у розділі "Translation options".

Спеціальні сторінки

  • Special:MyLanguageFallbackChain відображає ваш резервний ланцюжок мови. Резервний ланцюжок стосується систематичного способу відображення вмісту для Вікіданих, коли він недоступний вашою основною мовою. Для отримання інформації про його конфігурацію та ефект див. Help:Navigating Wikidata/User Options#Language fallback chain.
  • Special:Search - багатомовна пошукова система, яка дозволяє шукати елементи, властивості чи сторінки будь-якою мовою.
  • Item by title - це пошук елементів за заголовками їхніх сторінок на сайті Вікімедіа. Він буде шукати лише елементи вибраною мовою вказаного сайту Вікімедіа; заголовок повинен точно дорівнювати введеному значенню пошуку.
  • На спеціальних сторінках, таких як Special:AllPages, які генерують списки елементів та/або властивостей, відображатимуться мітки відповідно до мовного ланцюжка, а також ідентифікатори (Q### для елементів, P### для властивостей). Якщо мітки не існують для жодної з мов у вашому мовному ланцюжку, буде показано лише ідентифікатор.

Елементи і властивості без перекладу

Як уже згадувалося вище, елементи та властивості без міток переважною мовою будуть представлені з використанням міток з інших мов у вашому мовному ланцюжку або просто як ідентифікатори (Q### або P###), якщо мітка для жодної мови не існує. Будь ласка, додайте у таких випадках переклад міток (та описів), але переконайтесь, що переклад правильний.

Entities without label можна використовувати як інструмент для пошуку предметів та властивостей, які не мають міток на даній мові.

Translating software

The MediaWiki and the Wikibase software can be translated via translatewiki.net.

Furthermore several other tools can be translated via the Tool Translate website from Magnus Manske.

Див. також

Пов'язані довідкові сторінки:

Додаткову інформацію та вказівки дивись:

  • Чат проекту для обговорення будь-яких аспектів Вікіданих
  • Wikidata:Glossary, глосарій термінів, що використовуються на цій та інших сторінках довідки
  • Help:FAQ, часті запитання, які ставить і на які відповідає спільнота Вікіданих
  • Help:Contents, портал довідки, що містить усю доступну документацію для Вікіданих