Довідка:Часті запитання

This page is a translated version of the page Help:FAQ and the translation is 76% complete.
Outdated translations are marked like this.

Загальні відомості

  1. Де я можу знайти FAQ моєю мовою?
    Знайдіть поле "Other languages:" у верхній частині цієї сторінки та виберіть свою мову. Якщо ваша мова не відображається, це означає, що сторінка ще не перекладена цією мовою. Щоб налаштувати ланцюжок резервних мов для автоматичного відображення вмісту Вікіданих для вас, якщо він недоступний вашою основною мовою, див. Help:Navigating Wikidata/User Options.
  2. Як змінити мовні налаштування? Чи можна редагувати дані більш ніж однією мовою?
    Існує кілька варіантів налаштування мовних уподобань у Вікіданих, але розширення Babel є найкращим варіантом для багатомовних користувачів, які будуть долучатися до Вікіданих. Розширення дозволяє користувачам переглядати і легко додавати інформацію до полів сторінки статті (зокрема, мітки, описи та псевдоніми) кількома мовами. Ви можете активувати розширення Babel, додавши шаблон #babel до своєї сторінки користувача - будь ласка, дивіться Help:Navigating Wikidata/User Options для отримання повної інформації.

Термінологія

  1. Яка різниця між твердженнями, властивостями та кваліфікаторами? Де я можу знайти більше інформації про термінологію Вікіданих?
    Можна почати з глосарія. Сторінки допомоги також містять початкову інформацію щодо важливих концепцій Вікіданих.
  2. Що таке типи даних ? Які з них зараз підтримуються у Вікіданих?
    Типи даних вказують на типи значень даних, які можна додати до властивості у твердженні. Таким чином, тип даних даної властивості обмежує те, що можна додати як його значення. Наприклад, як значення властивості "колір" можна додати лише текст, для властивості "чисельність населення" можна додати лише числа, а для властивості "медіафайл Вікісховища" можна додати лише формати файлів. Список типів даних, які зараз підтримуються Вікіданими, див. Special:ListDatatypes. Інші типи також знаходяться в розробці і незабаром будуть доступні. Для отримання додаткової інформації див. Довідка:Властивості.
  3. Що таке «інтервікі-конфлікт» ? Що я можу з ними зробити ?
    «Інтервікі-конфлікти» трапляються або коли існують два й більше елементи про одне й те саме, або коли вони посилаються на одну сторінку сайту Вікімедіа, наприклад, статтю Вікіпедії. Про такі випадки треба повідомляти на сторінку Wikidata:Interwiki conflicts. Див. також Help:Merge.

Внесок

  1. Я тут нещодавно. Що мені робити і як я можу допомогти?
    Ласкаво просимо! Ми дуже раді бачити Вас тут! Існує багато можливостей зробити внесок у Вікідані, від покращення та перекладу документації до планування та пропонування нових властивостей на підтримку даних. Якщо Ви шукаєте способи долучитися, рекомендуємо переглянути Wikidata:Contribute для огляду різних ролей і видів діяльності, доступних для користувачів (на додаток до редагування даних).
  2. Що мені редагувати?
    If you know how to edit and want a small task to get you started, click here to improve a random item (this link is also always available from the left sidebar menu link "Random page"). You could also work on a specific item in order to get it to "showcase item" status. Showcase items are items that fully represent what Wikidata is capable of by displaying in full detail the data that can be stored on Wikidata. A showcase item should have at least 10 statements, as well as other attributes. For more information, see Wikidata:Showcase items.
  3. Куди звернутися за допомогою?
    Your first stop should be the Help portal where you'll find all the documentation related to using and editing Wikidata. If you're still stuck, post a message on Project Chat.
  4. Що таке ВікіПроект?
    WikiProjects on Wikidata are groups of users who work together to improve the content and coverage for a specific topic area. This work varies and can include discussion and proposal of new properties to support the topic area, development of guidelines for the appropriate use of properties, outreach to related projects and linked datasets to be included in Wikidata, creation of resources for supporting data editors (e.g. reliable sources of information for the topic), and more. Any user can join a WikiProject or start their own. For a list of current WikiProjects, please see here.

Редагування

  1. Я не бачу загальної кнопки «редагувати» на сторінках елементів і властивостей. Де вона? Чому я не можу побачити вихідний вікі-код на всіх сторінках?
    Хоча Вікідані побудовані на MediaWiki, вони також використовують ПЗ Wikibase, що дозволяє спеціальний тип редагування лише для структурованих даних. Основний простір назв і простір назв властивостей у Вікіданих зарезервовані для редагування даних. Для сторінок у цих просторах імен ви можете редагувати лише відповідні частини елемента або властивості за допомогою численних посилань «редагувати». Також неможливо переглянути вікі-розмітку для цих сторінок. Більше інформації щодо редагування елементів і властивостей див. Help:Items і Help:Properties.
  2. Як створити нову сторінку? А новий елемент?
    Сторінки за межами основного простору назв і простору властивостей створюються так само, як і на інших сайтах Вікімедіа. Щоб створити новий елемент, скористайтеся сторінкою Special:NewItem (ви також можете отримати доступ до неї, натиснувши «Create a new Item» у меню ліворуч). Щоб отримати докладніші інструкції щодо створення елементів, див. Довідка:Елементи. Для отримання додаткової інформації про редагування вікі див. Довідка:Навігація по Вікіданих.
    Властивості можуть створювати лише cтворювачі властивостей та адміністратори. Щоб запропонувати нову властивість, див. Вікідані:Запропонувати властивість.
  3. Я надаю перевагу опису змін, а не сторінці обговорення для пояснення незначних змін. Чи не могли б ви активувати описи змін?
    На жаль, описи змін недоступні під час редагування сторінок елементів і властивостей за допомогою інтерфейсу користувача. Однак ви можете ввести опис зміни під час відновлення або скасування редагування (незалежно від того, чи є це ваша власна робота чи чиясь). Щоб скасувати редагування, натисніть вкладку «Переглянути історію», виберіть редакцію, яку ви хочете змінити, і натисніть «Скасувати».
  4. Я випадково створив елемент, і тепер його треба видалити. Куди звертатися по допомогу?
    На сторінку Запити на видалення. Також у налаштуваннях можна активувати гаджет "Запит на видалення" ("RequestDeletion"), який спрощує виставляння елементів на видалення. Якщо для створеного вами елемента існує інший елемент, який зараз ви хочете видалити, див. також Help:Merge.
  5. Як об'єднати два елементи?
    Докладніші інструкції див. на сторінці Help:Merge. Також у налаштуваннях є гаджет "Об'єднати" ("Merge"), який спрощує злиття елементів.
  6. Як видалити неправильні інтервікі-посилання з елемента?
    Для видалення інтервікі-посилання з елемента, натисніть кнопку [edit], виберіть іконку видалення поряд з інтервікі-посиланням і збережіть зміни. Після цього додайте видалене інтервікі-посилання в потрібний елемент або створіть новий елемент, якщо такий елемент відсутній. Також у налаштуваннях є гаджет "Перемістити" ("Move"), який дозволяє спростити переміщення посилань. У тих випадках, коли Ваші редагування неочевидні або складні, можна залишити повідомлення на сторінці обговорення елемента. Додаткову інформацію див. Help:Merge і Help:Sitelinks.
  7. Що таке джерела? Як їх використовувати?
    У Вікіданих посилання використовуються для вказівки на конкретні джерела (тобто джерела інформації), які підтверджують дані, надані у твердженні. Прикладами джерел є книги, наукові публікації та газетні статті. Щоб дізнатися про додавання посилань до твердження, див. Довідка:Джерела.
  8. Є елемент, в якому вже є інтервікі-посилання на Вікіпедію на мові Х. Я хочу додати інтервікі-посилання до того самого елемента на іншу статтю мовою Х, яка підходять не менше першої, але система мені не дозволяє. Що робити?
    Елемент Вікіданих може мати тільки одне посилання на статтю на певній мові. Ви побачите повідомлення про помилку під час спроби додати нове посилання на сторінку елемента, якщо це посилання вже було додано на сторінку іншого елемента. Для отримання додаткової інформації див. Довідка:Посилання.
  9. Я намагався додати до елемента інтервікі-посилання, але під час спроби збереження я отримав повідомлення про помилку. Що робити?
    Вікідані дозволяють для елемента по одному інтервікі-посиланню для однієї мови. Якщо появляється повідомлення про помилку, але Ви вважаєте, що елемент, який ви редагуєте, є найбільш відповідним для посилання на сайт, можливо, вам доведеться об'єднати два елементи. Будь ласка, зверніться до Help:Merge або відвідайте Wikidata:Interwiki conflicts, щоб повідомити про конфлікт.
  10. Як я можу додати інтервікі-посилання на розділ в іншій, більшій статті Вікіпедії, наприклад, uk:Хань (династія)#Східна Хань?
    Інтервікі-посилання на сайт Вікіданих не підтримують якірці (посилання на певний розділ сторінки). Однак можна підтримувати інтервікі-посилання для якірців за межами Вікіданих і локально на сайтах Вікімедіа, використовуючи посилання у тексті статті (inline links). Щоб отримати додаткову інформацію, див. Довідка:Посилання. Якщо існує перенаправлення, яке вказує на відповідний якірець, використовуйте local links, щоб вказати на сторінку перенаправлення замість якірця на цільовій сторінці. Якщо такого перенаправлення немає і якщо елемент, про який йдеться, досить поширений, щоб вимагати перенаправлення, ви можете створити перенаправлення для цієї мети.
  11. Як я можу зв'язати дві сторінки на мові A з однією сторінкою на мові B, наприклад, en:Cirth і en:Tengwar з de:Tengwar und Certar?
    Вікідані можуть пов'язувати лише один-до-одного, тому ці ситуації слід розглядати так само, як і посилання на якірець (див. запитання вище). Якщо для мови A дозволяються "вбудовані посилання" (inline links), ви можете додати пряме вбудоване посилання для перекладу на сторінки мови A. Ще краще, якщо мова A дозволяє local links, ви можете використовувати перенаправлення мовою B, щоб опосередковано вказувати на потрібну цільову сторінку. Однак деякі мови вимкнули інтерпосилання (interlinks); у такому разі посилання на переклади є неможливим.
  12. How do I find properties available to use in Wikidata? How will I know what property to use while editing Wikidata?
    Please check Wikidata:List of properties for a community-maintained list of properties. When searching for properties with the site's main search bar, please prefix your search term(s) with "P:" to ensure you are looking in the property namespace. If you are unsure whether the property you are using is most appropriate for a statement, consult the property's discussion page or ask on Wikidata:Project chat. If you are fairly new to editing data, you might also want to check out some showcase items. Showcase items are items that fully represent what Wikidata is capable of by displaying in full detail the data that can be stored on Wikidata. They can serve as valuable examples of what properties to use on different types of items. Please see Wikidata:Showcase items for more information and examples.
  13. Судячи з історії виправленого мною елемента, кількість байт змінилася досить сильно, хоча я зробив дуже незначне редагування. Чому так відбувається?
    Історія показує зміну кількості байт у внутрішній структурі елемента в базі даних. Проблема зареєстрована як phab:T41189.
  14. I want to add a label/description/alias for a new language but when I click "edit", it doesn't offer the language. How can I add it?
    This is currently not possible by default, see phab:T126510. The set of languages displayed can be customized, see Help:Navigating Wikidata/User Options. Registered users can activate labelLister gadget. Or you can use Special:SetLabelDescriptionAliases.

Навігація по сайту

  1. Я не розумію URL-назв. Q142? P1082? Що означають букви та цифри?
    Усі сторінки в основному просторі і просторах імен властивостей закінчуються унікальним ідентифікатором у форматі Q### або P###. Ці ідентифікатори представляють елементи та властивості Вікіданих відповідно — наприклад, Q142 для елемента Франції, а P1082 для властивості чисельності населення. Номери в ідентифікаторах призначаються в порядку створення елементів і властивостей у Вікіданих. Використовуючи ідентифікаційні коди, Вікідані можуть підтримувати багатомовні записи даних, не надаючи перевагу жодній мові.
  2. Як працює пошук?
    Є два основних способи пошуку: Пошук і Special:ItemByTitle. Перший є найбільш широким пошуком на різних мовах і просторах назв. Другий шукає в основному просторі назв лише елемент Вікіданих вибраною мовою, назва якого точно збігається з уведеним значенням. Спробуйте обидва способи, щоб переконатися, що ви знайдете наявний елемент. Для отримання додаткової інформації див. Довідка:Навігація Вікіданими.
  3. What is Wikidata's main namespace for?
    The main namespace on Wikidata is reserved for items only. Pages in this namespace are known as item pages and are titled according to their unique identifiers (Q###). For more information on Wikidata namespaces, see Help:Namespaces.

Інші сайти Вікімедіа

  1. Як я можу використовувати дані з Вікіданих у своєму проекті Вікімедіа?
    If Wikidata has been integrated with your wiki, you can access its data by using a parser function or a Lua module. Templates can be built to ease the access to data for all contributors. See How to use data on Wikimedia projects.
  2. Коли Вікідані будуть інтегровані з Інкубатором і Бета Віківерситетом?
    Наразі це не підтримується програмним забезпеченням Wikibase. Wikibase має основне припущення, що дана вікі має лише одну сторінку на певну тему, і для зміни цього може знадобитися рефакторинг деякого коду. Див. phab:T54971 для отримання додаткової інформації.
  3. Чи будуть якось позначені вибрані статті, добрі статті й інші якісні сторінки Вікіпедії у Вікіданих?
    Доступно кілька значків, див. Special:SetSiteLink. Якщо ви хочете додати новий значок, якого там немає, ви можете зв’язатися з командою розробників.
  4. Як послатися на сторінку Вікіданих з Вікіпедії або інших сайтів Вікімедіа?
    Відповідно до Meta-Wiki додайте [[d:Q39715]] або [[d:Special:ItemByTitle/enwiki/Lighthouse]] до вікітексту сторінки сайту Вікімедіа.
  5. Я щойно додав інтервікі-посилання в елемент для нової сторінки на іншому сайті Вікімедіа. Скільки часу пройде, перш ніж я побачу інтервікі-посилання на сторінці?
    Зазвичай це займає не більше кількох хвилин. Ви можете побачити інтервікі-посилання відразу ж, очистивши кеш на відповідній сторінці Вікіпедії (наприклад, можна додати ?action=purge в кінець адреси сторінки). Детальніше щодо інтервікі-посилань див. Help:Sitelinks.
  6. Чи можу я редагувати Вікідані безпосередньо у статтях інших проектів Вікімедіа?
    Наразі це неможливо. Але в майбутньому редакторам інших проектів Вікімедіа не обов'язково буде звертатися до Вікіданих для редагування даних, які вони використовують з Вікіданих. Це відстежується в phab:T136599. Крім того, для цього існують деякі сторонні гаджети; є прикладом.
  7. Як прив'язати категорію Вікісховища до Вікіданих?
    Where possible, a Commons category should be linked to a Wikidata category item, in the "other sites" section, e.g., as on Category:London (Q7149656). A Commons category (P373) statement is also added on the corresponding main item, London (Q84), since some software won't search category items to find the Commons category. If there is no category item the Commons category can be added to the "other sites" section of a main item, e.g., as on Old War Office Building (Q58454576). There's a bot that will add Commons category (P373) statements, so these don't usually need to be done by hand.

Вікіпедія і Вікіданих

How Wikidata integrates with Wikipedia, as the most high-profile project in the Wikimedia movement, brings up some common questions and concerns. For more information see Wikidata:Wikidata in Wikimedia projects.

  1. Як використовуються Вікідані у Вікіпедії?
    Wikidata is used for a number of functions on Wikipedia already. Some of these are somewhat opaque to the user, and some are more readily seen. A more complete breakdown can be found at Wikidata:Wikidata in Wikimedia projects.
    Since 2013, all interlanguage links have been handled by Wikidata. The identifiers in the "Authority Control" box at the bottom of many articles in Wikipedia editions are also drawn from Wikidata. A number of Wikipedia language editions also now make extensive use of Wikidata-driven infoboxes.
    In 2017, Interlingua Wikipedia had 100% of its articles using infoboxes and none contained any local data, and Catalan Wikipedia reported that more than 300,000 of its 600,000 articles (or about 58%) used infoboxes derived from Wikidata. French Wikipedia also has tens of thousands of infoboxes created from Wikidata. However, interestingly, English Wikipedia has not adopted Wikidata-driven infoboxes in any large scale as the community debates how much to use them.
  2. Як Вікідані протидіють вандалізму?
    Wikidata makes use of recent changes patrolling, as well as ORES, an AI tool which helps to find possible bad-faith edits. There are also some external tools which allow users to review changes in a certain scope (eg. their language). Still, Wikidata tends to have a much lower level of vandalism than Wikipedia, largely because it is relatively new and lower profile. However, since it is being used more in information boxes and authority control records, it may face more challenges.
  3. Does Wikidata have a Biography of Living Persons (BLP) policy?
    In 2018, Wikidata:Living people is adopted as an official policy.

Інше

  1. Як скласти список статей?
    Look up the item you want to make a list of and make a note of the item's Q number, then replace the 42 in the following URL with the Q number from the item you want to make the list from and follow the newly created link: https://www.wikidata.org/w/api.php?action=wbgetentities&format=xml&props=sitelinks&ids=Q42
  2. Як зробити пряме посилання на конкретний ресурс Вікіпедії, використовуючи номер ідентифікатора статті Вікіданих?
    Use the Special:GoToLinkedPage form. In the first field (Site), enter the language and site code (e.g. "enwiki"). In the second field (Item id), enter the item id, including the Q prefix (e.g. "Q2063748"). Alternatively, you may specify the parameters directly in the link (e.g. Special:GoToLinkedPage/enwiki/Q2063748).

Див. також