Кав'ярня (форум)
На цій сторінці можна ставити ставити будь-які питання стосовно проекту Вікідані: про сам проект, його цілі та правила, дані, технічні деталі тощо.
На цій сторінці старі теми записуються в архів. Повна інформація про архів перебуває на основній сторінці архіву. Поточний архів: 2024/02.


Поговорімо про Стаціонарні покращення edit

 

Привіт!

Чи помітили ви, що деякі вікі мають інакший інтерфейс стаціонарної версії? Вам цікаво, що буде далі? Можливо, у вас є запитання чи ідеї щодо дизайну чи технічного боку справи?

Приєднуйтеся на онлайн-зустріч з командою, яка працює над Стаціонарними покращеннями! Вона відбудеться 17 травня 2022 о 12:00 UTC й 19:00 UTC у Zoom. Натисніть тут, щоб приєднатись. ID зустрічі: 86217494304 Дзвінок з телефона.

Програма

  • Новини про найсвіжіші розробки
  • Запитання й відповіді, обговорення

Формат

Зустріч не буде записуватися чи транслюватися. Нотатки вестимуться у файлі Google Документів. Вестиме цю зустріч Ольга Васильєва (менеджерка продукту). Презентація буде англійською.

Ми можемо відповісти на запитання англійською, італійською, польською, а також (лише на першій зустрічі) фарсі, в'єтнамською, і (лише на другій) португальською, іспанською, російською. Якщо ви б хотіли поставити запитання заздалегідь, додайте їх на сторінку обговорення або надішліть на sgrabarczuk@wikimedia.org.

На цій зустрічі діє як Політика дружнього простору, так і Кодекс поведінки технічних просторів Вікімедіа. Zoom підлягає політиці конфіденційності ФВМ.

Будемо раді вас бачити! SGrabarczuk (WMF) (обговорення) 07:44, 14 May 2022 (UTC)Reply[reply]

Вибрати й замінити мови на їх коди edit

от є стаття, напр. дитяча лікарня, відкриваємо Іншими мовами і є табличка з мовами й перекладами. Як назви мов вибрати й перетворити у код, Chinese (Macau) 兒童醫院. Всю табличку мов, щоб вони стали кодом і перекладами?--Albedo (talk) 11:45, 30 May 2022 (UTC)Reply[reply]

Albedo, у вікірозмітці? Див. документацію про функцію парсера #language: в mw:Help:Magic_words/uk. --Base (talk) 12:37, 4 November 2022 (UTC)Reply[reply]

Новини Стаціонарних покращень edit

Привіт. Хочу поділитися новинами про проєкт стаціонарних покращень, над яким упродовж останніх кількох років працює Веб-команда Фонду Вікімедіа. Нашу роботу майже завершено! 🎉

Ми б хотіли, щоб ці покращення стали стандартними для читачів та редакторів у всіх вікі. Упродовж наступних тижнів ми почнемо обговорення у більшій кількості вікі, у тому числі у вашій. 🗓️ Ми радо прочитаємо ваші пропозиції!

Цілі цього проєкту — зробити інтерфейс більш дружнім і комфортним для читачів і корисним для досвідчених користувачів. Проєкт складається з серії покращень функцій, які полегшують читання й ознайомлення, навігацію на сторінці, пошук, перемикання між мовами, використання вкладок статті та меню користувача та інше. Ці покращення уже є видимими за замовчуванням для читачів понад 30 вікі, у тому числі Вікіпедій французькою, португальською та фарсі.

Зміни застосовуються лише до векторного оформлення. Користувачів Monobook чи Timeless вони не зачіпають.

Найновіші функції
  • Зміст — до нашої версії легше досягнутись, по ній легше орієнтуватись і переміщатись на сторінці без потреби її прокручувати. Ми зараз тестуємо його у пілотних вікі. Він також доступний редакторам, які увімкнули собі тему Вектор 2022.
  • Інструменти сторінки. Існує два види посилань на бічній панелі. Є дії й інструменти для окремих сторінок (як-от Пов'язані зміни), і є посилання, які стосуються всієї вікі (як-то Нові редагування). Ми збираємося розділити їх на два інтуїтивні меню.
Як увімкнути покращення
 
Global preferences
  • Можна увімкнути це персонально, вибравши "Vector (2022)" на вкладці Вигляд у налаштуваннях. Можна увімкнути це для всі вікі одразу, скориставшись глобальними налаштуваннями.
  • У вікі, де зміни видимі за замовчуванням для всіх, користувачі, що увійшли в систему, завжди можуть вимкнути їх і повернутися до старого Вектора. У новому Векторі є легкодоступне посилання на бічній панелі.
Дізнатися більше і відвідати наші події

Якщо ви хочете слідкувати за розвитком нашого проєкту, то можете підписатися на нашу розсилку новин. Ви можете ознайомитися зі сторінками проєкту, переглянути наші ЧаПи, написати на сторінці обговорення проєкту, а також завітати на онлайн-зустріч з нами.

дякую! SGrabarczuk (WMF) (обговорення) 02:25, 21 June 2022 (UTC)Reply[reply]

Скрипт для перетворення назви на написання з малої edit

Привіт, уже писав про це в Discord, але оскільки не всі є там присутні продублюю тут. Мені набридло наштовхуватися на елементи, у яких назва написана з великої літери коли мала б бути з малої й виправляти це вручну (хоча не так і багато для цього треба дій вчинити), тому, можливо винайшовши велосипед, створив скрипт, який додає угорі сторінки біля назви іконку  , по подвійному натисканню на яку автоматично назва перетворюється на написання з малої (при цьому якщо написання з малої вже було вказано як додаткова назва, воно звідти вилучається). Скрипт також працює з сенсорних пристроїв — на них замість подвійного натискання простий доторк, але є віконце підтвердження. Щоб увімкнути скрипт достатньо додати до свого common.js (або ж vector.js тощо) такий код:

mw.loader.load('//meta.wikimedia.org/w/index.php?title=User:Base/Scripts/HaveWikibaseLabelLowercased.js&action=raw&ctype=text/javascript');

Скрипт виправляє написання поточною мовою інтерфейсу, тому переконайтеся, що у вас це українська. --Base (talk) 12:47, 4 November 2022 (UTC)Reply[reply]

  1. User:Ricordisamoa/LowercaseDescription.js - for descriptions.
  2. User:Nikki/LowercaseLabels.js - for labels (for any language in Babel). Infovarius (talk) 19:43, 5 November 2022 (UTC)Reply[reply]
    Infovarius, дякую! Ну тоді мій скрипт все ж корисний, бо він про назви, а не описи як перший скрипт і виправляє лише першу літеру, а не всі як другий, крім того не вимагає натискати «редагувати». Я думав про кнопки для кожної з мов, але вирішив не додавати, але в принципі це не важко за бажання зробити. --Base (talk) 17:50, 6 November 2022 (UTC)Reply[reply]