Wikidata:Revertéři

This page is a translated version of the page Wikidata:Rollbackers and the translation is 75% complete.
Outdated translations are marked like this.

Revertéři na Wikidatech jsou uživatelé, kteří mají technickou možnost revertovat editace jedním kliknutím (možnost „zrušit editaci“, kterou mají všichni nezablokovaní uživatelé, vyžaduje potvrzení). Jedním kliknutím mohou vrátit všechny editace od posledního uživatele jakékoliv položky nebo stránky. Nemohou však vrátit pouze část těchto editací – k tomuto je nutné použít funkci „obnovit„“. (Nebo mimo jmenný prostor hlavní, vlastností, lexémů a schémat entit je možné editovat starší revizi.)

The difference between "restore" and "undo" is: restore undoes all edits back up to the selected edits, and undo undoes a selected edit. However, undo is more versatile than allowing only undoing a single edit — if initiated from the diff view, it will try to undo the changes made by whatever edits were selected; if clicking on the undo link in a page history, it’ll try to undo that single edit. It can be used to revert a single edit or multiple edits in a row (even if they were made by different users); it can revert the latest edit(s) or even older one(s) without reverting the latest edit.

Revert by měli použít jen v případech vandalismu a experimentů. Byla-li editace experimentem, měl by revertovatel zanechat přátelskou zprávu na diskusní stránce revertovaného uživatele s odkazem na pískoviště Wikidat. (V některých případech je však lepší použít funkci "zrušit editaci" a důvod napsat do shrnutí.) Reverty není možné provádět s vlastním shrnutím, nemá-li revertovatel v common.js skript, který je umožňuje; v takovém případě se reverty nemá používat pro vracení editací, které nebyly experimenty nebo se u nich předpokládá dobrá vůle. Nezapomeňte, že revert se sám označuje jako malá editace.

Žádost o práva revertéra

O práva revertovatele můžete žádat na stránce Wikidata:Requests for permissions: Requests for rollbacker flag. Uživatelé mohou nominovat sami sebe nebo někoho jiného, ovšem práva by jim neměla být přidělena, pokud o ně nestojí; u nominací jiného uživatele by měl být ponechán nějaký čas, aby nominovaný nominaci akceptoval.

Správci smějí udělit příznak revertér uživatelům, kteří:

  • jsou komunitou prověření uživatelé, nejlépe nějakou dobu bojující proti vandalismu, nebo
  • dlouhou bojují s vandalismem na jiných projektech a předvedli vyhovující práci s Wikidaty.

Správci, globální revertéři a stevardi mají práva revertéra automaticky, takže příznak revertér již nepotřebují.

List

Seznam uživatelů s těmito právy se nachází na Special:ListUsers/rollbacker.